OFERTA EDUCATIONALA

MOTTO: “Let your childhood be magical!”

Oferta educationala propusa de Gradinita Magic World Kindergarten  este variata si corespunde particularitatilor specifice varstei prescolare.

INCLUSE IN TAXA DE SCOLARIZARE:

Activitati din Curriculum National – Activitati pe domenii experientiale

• Domeniul Limba si Comunicare
    • Educarea limbajului
  • Domeniul Stiinta
    • Activitate matematica
    • Cunoasterea mediului
  • Domeniul Estetic si Creativ
    • Educatie plastica
    • Educatie muzicala
  • Domeniul Om si Societate
    • Educatie pentru societate
    • Activitate practica
  • Domeniul Psiho-motric
    • Educatie fizica

Activitati optionale:

• Limba engleza” – 12 sedinte/ luna – inclus in taxa de scolarizare
  • Limba germana – 8 sedinte /luna – inclus in taxa de scolarizare
  • Arts & crafts – 4 sedinte /luna – inclus in taxa de scolarizare

Materialele auxiliare si rechizitele necesare desfasurarii procesului instructiv-educativ;

Concursuri si evenimente la care participa gradinite, scoli, alte institutii ( de stat sau particulare).

Spectacole de teatru pentru copii prezentate in cadrul gradinitei.

Proiecte si parteneriate derulate la nivelul institutiei sau in colaborare cu alte institutii;

NU SUNT INCLUSE IN TAXA DE SCOLARIZARE:

• Dans
  • Learn2b – Dezvoltare personala
  • Arte martiale/ gimnastica
  • Curs de actorie

Toate cursurile prezentate in oferta se desfasoara cu profesori de specialitate, avand ca suport programe special concepute si adaptate nivelului prescolar.

Gradinita MAGIC WORLD KINDERGARTEN din Militari sector 6 ofera urmatoarele variante de program:

Varianta program I: 08:00 – 13:00 – 2050 RON

Mic dejun, activitati liber-alese, activitati frontale, activitati complementare, gustare – fructe, activitati optionale, masa de pranz.

Varianta program II: 08:00 – 18:00 – 2250 RON

Program I + program de somn, gustare, activitati liber-alese, jocuri si alte tipuri de activitati propuse, activitati recuperatorii, activitati optionale.

Program de odihna/somn: 13:30 – 15:30

Oferim parintilor monitorizare video online.

Taxa de inscriere anuala este de 200 RON, nerambursabila, se achita integral la inscrierea prescolarului in gradinita, nu se returneaza, indiferent de momentul si motivul retragerii prescolarului.

Gradinita functioneaza pe tot parcursul anului cu exceptia sarbatorilor legale, a cazului in care sunt intrerupte utilitatile din motive care nu tin de institutia noastra, cat si in cazul suspendarii cursurilor de catre Ministerul Educatiei Nationale sau de catre Inspectoratul Scolar.

Wordpress themes on Edgedoll.com